Teatralna banda - rozróby na scenie

zajęcia wprowadzające w tajniki świata teatru
Zapisz się!

Te energetyczne warsztaty dają możliwość radosnego tworzenia. Poprzez zabawę dzieci mają okazję wcielać się w różne role, doświadczać interakcji z innymi uczestnikami, improwizować. Zajęcia rozwijają kreatywność, budzą do działania, otwierają na siebie i innych. 

Możliwość odgrywania różnych ról pozwala dzieciom na uporanie się z własnymi problemami. Dzieci uczą się samodzielnego myślenia, podejmowania decyzji, reagowania w zainscenizowanych sytuacjach, doświadczają konsekwencji tych działań i uczą się wyciągać konstruktywne wnioski.

Każde spotkanie, to nowa przygoda teatralna. Wszystko zaczyna się od iskry, jakiegoś tematu, czy fragmentu tekstu i jest rozwijane poprzez szereg zadań aktorskich. Dzieci mają duży wpływ na to, w jakim kierunku potoczy się zabawa, mogą proponować i decydować o przebiegu zdarzeń.

Dzieci rozwijają swoją indywidualność w oparciu o pracę zespołową, obdarzają się szacunkiem i zaufaniem. Patrzą na siebie z życzliwością i słuchają się nawzajem. Wspólnie określane są zasady, których należy przestrzegać, aby wszyscy czuli się komfortowo w trakcie pracy. 

W teatrze młodzi widzowie często pragną wejść na scenę, żeby dotknąć rekwizytów, poczuć się w dekoracji. W trakcie zajęć mogą tego doświadczyć, a tworząc własne kostiumy i rekwizyty spełnić się artystycznie.

Na zajęciach dzieci dowiadują się, czym jest kontakt z widzem. Podejmują próby występów publicznych, oswajają tremę.

Jednym z etapów działań teatralnych jest praca z tekstem. Dzieci uczą się rozumienia słowa pisanego, interpretacji, dialogowania z partnerem oraz poprawnej dykcji . Poznają zasady mówienia wierszem i prozą. Są zachęcane do pisania i dzielenia się własną twórczością.

Działania teatralne dają przestrzeń do fantazjowania, wygłupów, wzruszeń, sprawdzania siebie w różnych odsłonach, odkrywania własnych możliwości. Do tego nie trzeba być utalentowanym, czy odważnym, wystarczy ciekawość.

Co Twoje dziecko zyska dzięki zajęciom teatralnym? Sprawdź! 

  • rozwinie wyobraźnię
  • da upust emocjom
  • nauczy się współpracy w grupie
  • nauczy się konsekwencji działania, odpowiedzialności
  • zyska większą pewność siebie
  • otworzy się na innych
  • będzie miało wpływ na proces tworzenia
  • rozwinie świadomość sceniczną

Czas trwania zajęć: 45 min

Cena pojedynczych: 35 zł / Karnet 4 kolejnych zajęć: 120 zł

Maksymalna ilość dzieci w grupie: 8

Grupy wiekowe: 5 – 8 lat

Zapisz się już teraz!

Zajęcia z programowania odbywają się w każdy czwartek, o godzinie 17:00 grupa 5-8 lat.