ZOBACZ, JAK ZYSKAĆ BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA DZIECI

Minecraft

programowanie dla dzieci
Zapisz się już teraz!

Nauka programowania w oparciu o Minecraft

Dlaczego warto uczyć się programować z Minecraft?

 • WSPÓŁPRACA – w trakcie zajęć programowania dla dzieci z Minecraft pracujemy nie tylko nad własnymi indywidualnymi projektami. Działamy razem. W zespole. Tworzymy algorytmy, które ze sobą się komunikują i pozwalają na wspólne realizowanie zadań.
 • PROGRAMOWANIE I NIE TYLKO – nie mówimy tylko o programowaniu. Tematy, które pojawiają się w ramach zadań do rozwiązania, obejmują swoim zakresem zagadnienia z matematyki, przyrody, historii, ochrony środowiska i wiele innych. 
 • DLA WSZYSTKICH – zadania, jak i narzędzia, którymi się posługujemy posiadają funkcje personalizacji, jak i ułatwienia dostępu. Tak aby każdy z uczestników czuł się komfortowo i mógł bez ograniczeń wyrazić swoja kreatywność.
 • BEZPIECZEŃSTWO – środowiko, w którym pracujemy jest w pełni bezpieczne. Zadania, z którymi się mierzymy i wymagają połączenia z serwerem dostępne są tylko dla uczestników zajęć.  

Bloki

Tworzenie kodu odbywa się za pomocą przyjaznych w użyciu bloków. Uczestnicy zajęć nie muszą wpisywać monotonnego kodu, w którym bardzo łatwo popełnić błędy. Zamiast niego korzystają z bloków, przesuwając je z wybranych zakładek. Jest to dużym ułatwieniem szczególnie dla dzieci, które nie czują się pewne w czytaniu.

Czytaj i rozumiem

Kodowanie z Minecraft rozwija nie tylko umiejętności logicznego myślenia i zdolności matematyczno informatyczne. Podczas wykonywania zadań w Minecraft dzieci mierzą się z różnorodnymi tekstami, które trzeba przeczytać ze zrozumieniem, aby przejść dalej i prawidłowo zbudować algorytm. 

Jeżeli dziecko jest na początku swojej przygody z czytaniem może śmiało skorzystać z wbudowanego lektora, który przeczyta wskazany tekst.

Indywidualnie

Pracujemy w grupie, ale z pełnym poszanowaniem każdego jej członka, jak i tempa wykonywania zadań. Każde z dzieci pracuje zgodnie z własnymi możliwościami i własnym tempem. Uczestnicy posiadają swoje indywidualne konta, tak aby w przypadku, gdy zabraknie czasu na jednych zajęciach, móc dokończyć zadanie na kolejnych.

Programowanie z Minecraft to zajęcia dla dzieci, które wykorzystują znaną i lubianą grę w celach edukacyjnych. Platforma pozwala na wykorzystanie jej w różnorodny sposób. W tracie zajęć realizujemy zadania, które oparte są zarówno o typowe gry przygodowe, wyzwania budownicze, czy zagadki logiczne. Często zatopione są one w temacie inspirowanym wydarzeniami z historii człowieka, takimi jak pierwsze lądowanie na księżycu, moment namalowania Mona Lisy, udomowienie wilków i wiele, wiele innych.

Głównym celem zajęć jest zaprzyjaźnienie dzieci z kodowaniem, pobudzenie ich do logicznego myślenia i zachęcenia do rozwiązywania zagadek. Na zajęciach nie szkolimy przyszłych programistów, ale pokazujemy, że kodowanie, jak i cały świat IT nie jest taki straszny. Samo programowanie i wytężanie umysłu nad zadaniami z nim związanymi ułatwia dzieciom realizowanie innych zadań, bez względu czy będzie to matematyka, czy język polski. Dzieje się tak, ponieważ każde z zadań rozwiązujemy przy użyciu tego samego schematu:

 1. zapoznanie z zadaniem
 2. analiza zadania
 3. jego podział na mniejsze elementy / cele
 4. ustalenie kolejności działań
 5. wykonanie każdego z mniejszych celów
 6. zakończenie wykonywania zadania
 7. i na końcu sprawdzenie poprawności wyniku.

 

 

Czas trwania zajęć: 45 min

Cena pojedynczych: 50 zł / Karnet 4 kolejnych zajęć: 180 zł

Maksymalna ilość dzieci: 8

Dla dzieci w wieku 8 – 10 lat